Je běžné, že po první proceduře z oblasti alternativní medicíny se zdravotní stav pacienta krátkodobě zhorší. Často takový člověk může být překvapený a myslet si, že mu alternativní medicína nezabírá, ale spíše ubližuje. Víte, jaká je vlastně příčina zhoršení stavu?

Usazené škodliviny se uvolňují

Naše tělo ke komunikaci využívá například bolest, tlak nebo svědění. Pokud dlouhodobě těmto signálům nepřidáváme váhu, začne komunikace pomalu utichat. Ovšem jakmile takový pacient absolvuje třeba akupunkturu, tělo se začne opět probírat a komunikovat. Následkem toho tak mohou být právě bolesti.

Po proceduře dále dochází k uvolňování usazených škodlivin. Tělo ke své očistě ovšem spotřebovává obrovské množství energie a díky tomu se může náš stav výrazně zhoršit. Buď nás mohou trápit podobné zdravotní potíže jako třeba při chřipce, nebo můžeme dokonce i onemocnět. Objevuje se kašel, rýma a bolest v krku.

Po absolvování meridiánových masáží je dále například časté, že pacienti začnou krátkodobě intenzivněji vnímat emoce. Pokud například absolvujete čištění meridiánů žlučníku, může u vás nastoupit krátkodobá podrážděnost. Není to však nic, čím byste se měli stresovat. Tento stav zmizí do několika hodin od masáže.

Myslete na odpočinek

Jak můžete vidět, alternativní medicína může dát našemu tělu krátkodobě zabrat. Pamatujte na to, že tělo může i dva dny po proceduře pociťovat velkou potřebu spánku. Je proto na místě, abyste si po každé takové proceduře našli čas na dávku odpočinku. Myslete také na dostatečný pitný režim a stravujte se pouze lehkými jídly. Vyhněte se konzumaci kávy a alkoholu.

Více informací o alternativní medicíně najdete na www.netradicni-medicina.cz.