Potlačované emoce symbolizují jednu z hlavních příčin našich onemocnění. Přečtěte si, jaké konkrétní nemoci způsobuje dlouhodobá zlost, smutek a strach.

Obsah

Zlost je příčinou žlučníkových kamenů

Pokud vás někdo naštve, měly by z vás jít všechny emoce bezprostředně ven. A to ideálně hned poté, co k vypjaté situaci dojde. Pokud se vám zlost z nějakého důvodu nepovede okamžitě uvolnit, jednoduše dojde k ucpání vašeho energetického systému. Blokády se ve vás budou postupně hromadit a vy se rázem můžete cítit bez elánu a energie.

Navíc si kvůli tomu velmi jednoduše zaděláváte na vznik žlučníkových kamenů. Zlost a vztek totiž blokují zejména meridiány jater a žlučníku. Chod energie se tedy zpomalí a v orgánech se postupně začne usazovat sediment.

To všechno má vliv i na celkovou detoxikaci těla, jelikož právě játra symbolizují jeden z největších detoxikačních orgánů.

TIP: Zjistěte, na co je vhodná akupunktura a vyzkoušejte tuto techniku čínské medicíny i vy.

Smutek se podepíše na onemocnění plic a tlustého střeva

A stejně tak, jako byste se měli velmi rychle vypořádat s případnou zlostí, je potřeba bezprostředně zatočit s případným smutkem. Jestliže se s vámi například rozešel váš partner nebo jste ztratili blízkou osobu, je velmi důležité nezůstávat sám. Naopak vyhledávejte přítomnost své rodiny a přátel a nechte si od nich pomoct.

Pokud se budete trápit dlouhodobě, hrozí vám právě onemocnění plic a tlustého střeva. Možná jste si již někdy sami všimli, že pokud prožíváte smutek, tíží vás na hrudi a špatně se vám dýchá.

Strach oslabí vaše ledviny a močový měchýř

Dlouhodobý strach dokáže oslabit ledviny a močový měchýř. Většina lidí, kterých se tato skutečnost týká, si přitom vůbec nepřipouští, že by strach zažívala. Jedná se zkrátka o emoci, na kterou jsme si již zvykli, jelikož se stala naší každodenní součástí.

Lze přitom říct, že ze všech emocí má právě strach nejdestruktivnější vliv na člověka. Může nás totiž doslova paralyzovat a zastavit některé procesy v našem těle.

Předejděte tvorbě negativních emocí

Abyste se naučili úspěšně předcházet tvorbě negativních emocí, je rozhodně vhodné nemít žádná očekávání. Negativní emoce totiž vznikají vždy pouze tehdy, když si člověk dopředu určí, jak se věci budou vyvíjet a jak se lidé kolem něj budou chovat.

Jakmile se očekávání zbaví a pouze sleduje samotný vývoj, bude ho to bavit a negativní emoce vůbec nebudou vznikat. Nebo se objeví pouze občas (když zrovna zapomenete konkrétní výsledek neočekávat).

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.