Bolest kloubů může být spojena s mnoha důvody. Chcete zjistit, jaké příčiny bolesti kloubů jsou vůbec nejčastější? Odhalte, jak si od této nepříjemné bolesti můžete sami ulevit.

Vlhké a studené prostředí

Vlivem dlouhotrvajícího vlhka a chladu může být tělo napadeno vnějšími škodlivinami. Děje se tak především v případech, kdy je takzvaná obranná Čchi těla slabá a škodlivé látky tak do těla propustí.

Od těchto potíží vám nejčastěji dokáže ulevit horká koupel nebo sauna. Vystavit byste se jí přitom měli nejlépe bezprostředně po prochladnutí. Pokud v chladnějším prostředí trávíte čas pravidelně, měli byste i pravidelně navštěvovat saunu.

TIP: S bolestí kloubů vám mohou pomoci techniky alternativní medicíny. Vyzkoušejte je.

Dlouhé svalové napětí

Svaly každého člověka mohou tuhnout. Děje se tak zejména tehdy, pokud je člověk dlouhodobě vystaven tlaku. Nebo v případě, že zastává vysokou pracovní či společenskou roli, se kterou se nedokáže psychicky vyrovnat.

Pokud jste dále například ztratili schopnost udělat změnu nebo nepřijímáte jiný názor, může se to rovněž na ztuhnutí svalů podepsat. Pokud pnutí v kloubech vlivem ztuhnutých svalů trvá dlouho, snadno uvnitř kloubů vzniká horko. To se přitom tělo snaží vyrovnat tekutinou, která se může podepsat na vzniku otoku kloubů nebo vody v koleni.

Spousta problémů

Pokud svůj den trávíte přemítáním a neustále se zabýváte veškerými problémy, zraňuje to váš žaludek a slinivku. A rovněž se nejedná o něco pozitivního pro váš močový měchýř a ledviny. Jelikož všechny tyto meridiány mají svoji dráhu přes kolena a kyčle, projevuje se výše popsaná nerovnováha právě bolestí v nich.

Více informací ze světa celostní a čínské medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz.