Vždy na jaře přichází ideální čas pro detoxikaci organizmu. Tělo se po zimě zbaví veškerých nečistot a vy budete mít mnohem více energie. Některé způsoby detoxikace mohou být pro tělo zbytečně brutální. Na co se tedy zaměřit?

Obsah

Pozor na složité potraviny

Všechny buňky v těle čerpají energii ze stravy. Ta by měla přinášet růst, prosperitu a dobrou náladu. Bohužel však v dnešní době v supermarketech najdeme mnoho potravin, které to nesplňují. Jedná se o takzvané příliš složité potraviny, v jejichž složení se nachází nejrůznější barviva, konzervanty a dochucovadla. Tělu přináší málo výživy a hodně odpadu.

Pokud se takovými potravinami stravujete ve větším množství, je velmi pravděpodobné, že vás dříve nebo později postihnou zdravotní potíže. Například splíny, otoky, rýma a kašel, astma či kožní potíže.

TIP: Trápí vás zdravotní potíže a chcete dát své tělo do pořádku? Vyzkoušejte alternativní medicínu a její techniky.

Zaměřte se na správnou stravu

Místo konzumování stravy plné chemie se tak zkuste více zaměřit na to, co jíte. A dodejte buňkám veškerou výživu, kterou potřebují. Nenakládejte si na talíř příliš velké porce. Zbytečné přejídání je spojeno s obtížným trávením.

Snídani začněte čajem

Jakmile ráno vstanete, připravte si čaj na plíce a tlusté střevo. Jelikož se ráno tělo čistí, přibližně za půl hodiny od vypití půjdete na záchod. Poté si dejte čistou vodu a pijte ji až do té doby, než budete mít opravdu velký hlad.

K snídani si dejte třeba obilnou kaši nebo zeleninovou polévku. Vaše tělo ocení také žitný kváskový chléb s luštěninovou pomazánkou.

K obědu si dejte rostlinnou stravu

Oběd začněte jíst až tehdy, kdy budete opět pociťovat velký hlad. Připravte si jednoduché veganské jídlo a zapijte jej čajem na slinivku.

A co k večeři?

Jako poslední jídlo dne zvolte opět veganskou stravu nebo salát. Vždy si dejte pozor na to, abyste mezi jednotlivými jídly nejedli nic jiného a tělo tak mělo čas vše v klidu strávit. Pokud vás bude honit mlsná, dejte si kousek ovoce. Než půjdete do postele, uvařte si čaj na podporu trávení.

Více informací o zdraví a zdravém životním stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.