Hledáte víno, kterým byste udělali radost, a zároveň by bylo neodolatelné svou chutí? Věnujte španělské víno Old Porter.

Z historie vína Old Porter

Toto víno dosahuje celosvětových kvalit a je skutečně perlou mezi španělskými víny. Pochází ze španělské oblasti Montilla – Moriles a patří k nejproslulejším sladkým vínům na světě. Víno Old Porter je vyráběno z odrůdy Pedro Ximénez a je dílem, které vzniká v jednom z nejlepších španělských vinařských sklepů. Tím je bezpochyby Bodegas Pérez Barquero. Z tohoto vinařství pochází jedny z nejkvalitnějších sladkých a suchých vín vůbec. Vinařství za to vděčí nejen umění svým vinařům, ale také jedinečnému klima v Andalusii. To je jako stvořené pro pěstování těch nejlepších hroznů. Vína sbírají po celém světě ty nejvyšší ohodnocení a medaile. Vína lze koupit ve čtyřiceti pěti státech na světě. Víno Old Porter lze koupit také v České republice hned ve třech druzích, a to jako Old Porter Pink, Old Porter Rich Sweet Wine červené a Old Porter White Sweet Wine bílé. Více informací se o vínech dovíte na tomto webovém portále www.oldporter.cz.

Španělské víno Old Porter Pink

Hledáte-li víno, které zahřeje u srdce, pak doporučujeme víno Old Porter Pink. Toto španělské víno Vás již při prvním setkání zaujme svou příjemně zářivou růžovou barvou s jasnými odlesky. Pro víno je chararakteristická vůně nazrálých malin a brusinek. Víno má hřejivé tělo s komplexním aroma sušeného ovoce. Chuť vína se jemně snoubí s jemnou kyselinkou a delikatesní sladkostí. Víno Old Porter Pink se doporučuje podávat i jako aperitiv i jako digestiv. Velmi svěže pak bude chutnat s kostkami ledu. Hostům ho můžete nabídnout také ke konzumaci sladkých pokrmů. Chuť vína výrazně podtrhnou španělské dezerty. Ke slavnostnějšímu dnu si k vínu můžete připravit například slavné churros se skořicovou čokoládou nebo mandlový koláč Tarta de Santiago.