Jen málokomu zní slovo menopauza pozitivně. Řada žen se tohoto jejich důležitého mezníku obávají a myslí si, že tím vlastně pomalu jejich život končí. Ale tak to být nemusí. Zjistěte, proč není třeba se menopauzy obávat.

Jak vnímáte menopauzu vy?

Pokud se řadíte do skupiny osob, které menopauza teprve čeká, nejpravděpodobněji si pod tímto pojmem představíte stáří a konec aktivního života. Pokud patříte do té skupiny, která již menopauzu prožívá, zasáhl vás možná pocit vnitřního vyhoření. Často vás přepadá hořkost a máte pocit vlastní zbytečnosti. Naštěstí si však alternativní medicína dokáže s menopauzou poradit.

Jak vlastně menopauza funguje

Mladé ženy každý měsíc přichází o obrovské množství energie vlivem menstruace. Jedinou výjimku symbolizuje těhotenství, kdy žena veškerou energii věnuje svému prozatím nenarozenému dítěti. Život každé ženy můžeme rozdělit do dvou fází.

Ta první je do 49 let, kdy se každá žena teprve poznává, objevuje své hranice a limity. Učí se pracovat se svoji vnitřní energií, učí se lásce a mateřství skrz partnerství a pozdější rodičovství. Rovněž se soustřeďuje na budování své osobnosti a svého vlastního žebříčku hodnot.

Druhá fáze života začíná ve 49 letech. V té době vývoj končí, menstruace utichá a žena tak již nadále žádnou energii měsíčně nevydává. Od chvíle, kdy zažije svoji poslední menstruaci, již energie patří jen ženě. Pociťuje tak obrovskou sílu a moc.

Podporuje vás partner?

Při menopauza je ovšem třeba, aby si žena svoji sílu uvědomovala. Pokud tak neučiní, bude s největší pravděpodobností pokračovat v každodenní rutině a začne pociťovat neklid, nervozitu a nárůst horka a dusna ve vlastním těle.

Je třeba, aby každou ženu v tomto období její partner podporoval. Pokud ji podporovat nebude a vztah není v pořádku, bude pro ženu lepší, aby byla sama. Na tuto část svého života se totiž dlouho připravovala a její hlavní role teprve začíná.

Zajímá vás o netradiční medicíně více? Zjistěte, co všechno lze s pomocí celostní a čínské medicíny vyřešit na www.netradicni-medicina.cz.