Sushi nemusíme dlouho představovat. Je to pokrm, který buď milujeme, nebo nenávidíme. Člověk nemůže mít k sushi neutrální postoj, to je zkrátka dané. V případě, že patříte k lidem, kteří sushi milují nebo kteří ho ještě nevyzkoušeli, nabízí se otázka, proč ho vyzkoušet. Věděli jste například to, že je sushi zdravé nebo že se po něm netloustne?

Na sushi barvy nebo na sushi restaurace dnes narazíte na každém rohu. Ve velkém se sushi restaurace dostaly i do Ostravy, kde aktuálně funguje i rozvoz. Najdete na www.sushikko.cz. Sushi jako takové už dávno není spojované jen s luxusními restauracemi, dnes jsou sushi bary poměrně malé, často je dokonce přehlédnete.

I když pro nás je sushi snadno dostupným pokrmem, Japonci, kterým tento pokrm patří, sushi považují za luxusní zboží, které si nedopřávají každý den, i když si to mnozí lidé mohou myslet.

Japonská kuchyně jako symbol zdravé stravy

Jelikož jsme zmínili Japonce, možná se ptáte, proč jsou stále tak hubení nebo proč vypadají tak dobře, jak vypadají. Důvodem je jejich kuchyně – japonská kuchyně je označována za symbol zdravé stravy. Zejména sushi v sobě ukrývá celou řadu tělu prospěšných látek. V sushi se přece jen skrývá zdravá zelenina, ryby a také v rýži najdeme látky, které tělu prospívají.

Japonsko čili Země vycházejícího slunce se pyšní nejdéle žijícími lidmi na světě. A je velmi pravděpodobné, že se na tomto skóre podílí zejména sushi a zdravá japonská strava obecně.

Sushi jako pokrm, po němž se netloustne

Sushi můžete konzumovat s čistým svědomím. Jedná se totiž o pokrm, po kterém se netloustne. Zejména diabetologové doporučují suši při různých dietách na hubnutí. Do svého jídelníčku by měli zakomponovat sushi ti, kteří si potrpí na štíhlou linii.

Udržovat svou štíhlou linii mohou díky velkému množství sushi restaurací a sushi barů i v Ostravě, kde, jak již bylo zmíněno, funguje také rozvoz sushi.