Slinivka břišní symbolizuje velmi důležitý orgán v našem těle. Její špatná funkce přitom může často vést k obezitě. A víte, jaké konkrétní potraviny na slinivku působí pozitivně a které jí naopak škodí?

Funkce slinivky v průběhu života

V závislosti na našem věku se postupně mění funkce naší slinivky. Po narození dítěte jeho slinivka šlape jako hodinky. Jeho trávicí systém se totiž potýká přesně s tím, s čím má – mateřským mlékem. Tělo se vyvíjí zdravě a silně, a to se podepisuje i na správně fungující slinivce.

TIP: Se špatně fungující slinivkou vám mohou pomoci některé techniky celostní a čínské medicíny.

Postupem času se však člověk neustále musí přizpůsobovat nastavenému systému. Nejí tak to, o co si jeho tělo říká, ale to, co mu ostatní dají. Musí jíst ve stanovené časy, i když jeho tělo vyžaduje něco jiného.

A v dospělosti se člověk dostává do situace, kdy nikoho nezajímá, zda má nebo nemá hlad. V práci se nezastaví a nestihne nic sníst. Jeho zažívací systém postupně slábne. Takový člověk se nejčastěji nají až večer a sní najednou velké množství potravin. Ale právě tím škodí své slinivce, která se díky tomu dostává do stresu a není schopná stravu rozložit. Díky tomu jídlo v těle kvasí a vznikají toxiny, které přes střevní stěnu putují i do krve.

Jezte správné potraviny

Pokud chcete své slinivce alespoň trochu ulevit, podpořte její funkci výběrem vhodných potravin. Mezi ty patří zejména obiloviny. Dopřejte si kroupy, pohanku nebo třeba jáhly.

Naopak se vyhýbejte tučným a smaženým jídlům. Vyřaďte margarín, mléčné výrobky, kávu, alkohol, barviva, konzervanty a nejrůznější dochucovadla.

A pamatujte i na vyhýbání se stresovým situacím a zbytečným problémům. V dospělosti často svoji mysl neustále zaměstnáváme a naše vnitřní orgány tuto situaci vyhodnocují jako stav nebezpečí. Díky tomu jsou orgány sevřené a jejich funkce se omezuje pouze na minimum potřebné k přežití.

Trápí vás špatně fungující slinivka? Od potíží vám dokáží ulevit některé techniky tradiční a čínské medicíny. Více se o nich dozvíte na www.netradicni-medicina.cz.