Máte rádi lehkou letní stravu a rádi si připravujete k jídlu saláty? Zeleninové saláty nejlépe chutnají z čerstvé zeleniny. V létě k nim můžete přidat také olivy značky Bassta z BMC Brno. Díky gastro balení oliv získáte velkou zásobu oliv na celé letošní léto. Objednat odtud můžete také jiná různě velká gastro balení.

Možná Vás překvapí, že olivy patří mezi ovoce. Olivy jsou plody středozemského stále zeleného stromu, který se nazývá Olea europia. Olivy uzrávají po odkvětu bílých voňavých květů. Obsahují více jak 50% olej a téměř 40% vody. Olivy mají zprvu zelenou barvu a postupem zrání mění barvu na vínově červenou, červenou, fialovou a nakonec černou. Zelené olivy jsou na hmat tvrdé, chutnají nahořkle a mají nízký obsah olej. Naopak úplně dozrálé černé olivy jsou měkčí a jemnější. Olivy mohou být pojmenovány podle odrůdy stromu nebo podle způsobu naložení. Své pojmenování mohou získat také podle místa, kde byly vypěstovány.

Velmi oblíbené jsou olivy plněné sýrem, slaninou, ančovičkou, lososem, tuňákem, krevetou, citronem, mandlí, paprikou, modrým sýrem i mandarinkou. Různé typy oliv můžete za příjemnou cenu pořídit také v internetové prodejně společnosti BMC Brno. Prohlédněte si zde naše portfolio www.bassta.cz a nechejte se vábit chutí španělských oliv.

Olivy jsou považovány za významný zdroj vitamínů A a E, nenasycených mastných kyselin, antioxidantů, přírodních vláknin a minerálů. Obsahují zejména železo, vápník, draslík a hořčík. Olivy napomáhají díky obsahu účinných látek snížení cholesterolu v krvi i snižují hojnost cévních onemocnění a některých druhů rakovin.